Pompy beczkowe i kontenerowe Lutz

Pompy beczkowe i kontenerowe LutzPompy beczkowe Lutz są powszechnie stosowanymi urządzeniami do bezpiecznego i wygodnego rozładunku zawartości wszelkiego typu małych i średnich zbiorników.

Każde urządzenie składa się z silnika (elektrycznego lub pneumatycznego), rury ssącej (o różnych wykonaniach materiałowych i różnych długościach) oraz akcesoriów (np. przyłącza, pistolety nalewcze, węże, przepływomierze, itp.)

Typowe długości pomp to 1000mm do beczek i 1200mm do paletozbiorników. Na zamówienie dostępne wszelkie wymiary - pompy krótsze i dłuższe.

Dostępne pompy z tworzyw sztucznych (PP i PVDF), z aluminium (Alu), ze stali kwasoodpornej (SS/NIRO), opcjonalnie wykonania ATEX, a także modele RE do całkowitego drenażu i MP z opcją zarówno mieszania, jak i pompowania zawartości beczki.

Pompy beczkowe Lutz to uznane na świecie urządzenia. Ten niemiecki produkt sprawdza się zarówno w małych zakładach, jak i dużych fabrykach zapewniając efektywny i bezpieczny rozładunek różnych cieczy z pojemników. W Polsce dostarczamy je od ponad dwudziestu lat. Spełniają wszystkie wymagania Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa (CE, ATEX), itp.

Typowe zastosowanie pomp beczkowych to kwas solny, kwas siarkowy, kwas azotowy, wodorotlenek sodu, podchloryn sodu, paliwa, rozpuszczalniki, itp. Wśród cieczy lepkich to wszelkie kremy, pasty, koncentraty, oleje, żywice, kleje, itp.

Lutz to nie tylko pompy beczkowe, ale także najróżniejsze akcesoria do nich - złącza, węże, przepływomierze, układy automatycznego odmierzania, itp. Zapraszamy do kontaktu, a przygotujemy ofertę na konkretne wymagania.
Zestaw #3 - do rozcieńczonych zasadZestaw składa się z: silnik MI 4, pompa PP 41-L-SL SS (wał ze stali kwasoodpornej), dwa przyłącza PP do węża 3/4”, wąż z PCV 3/4” o długości 2 metry, dwie obejmy na wąż 3/4”, pistolet nalewczy PP z uszczelnieniem FEP, adapter beczkowy PP.
Zestaw #4 - do rozcieńczonych kwasówZestaw składa się z: silnik MI 4, pompa PP 41-L-SL HC (wał z Hastelloyu), dwa przyłącza PP do węża 3/4”, wąż z PCV 3/4” o długości 2 metry, dwie obejmy na wąż 3/4”, pistolet nalewczy PP, adapter beczkowy PP.
Zestaw #5 - do agresywnych chemikaliówZestaw składa się z: silnik MA II 5, pompa PVDF 41-L-SL, przyłącze PTFE do węża 3/4”, wąż specjalny chemiczny 3/4” o długości 2 metry, dwie obejmy na wąż 3/4”,
pistolet nalewczy PVDF, obrotowe przyłącze do pistoletu, adapter beczkowy PP.
Zestaw #6 - do olejów mineralnych niskiej lepkościZestaw składa się z: silnik MI 4, pompa Alu 41-L-SL, przyłącze Alu do węża 1”, wąż PCV 1” o długości 2 metry, dwie obejmy na wąż 1”, pistolet nalewczy aluminiowy,
mosiężne przyłącze do pistoletu, adapter beczkowy PP.
Zestaw #7 - do łatwopalnych węglowodorów ATEXZestaw składa się z: silnik ME II 3, pompa SS 41-L-SL, dwa przyłącza mosiężne do węża 3/4”, wąż do rozpuszczalników 3/4” o długości 2 metry, pistolet nalewczy mosiężny / PTFE, przewód wyrównujący potencjały, adapter beczkowy PP. Zestaw bez wtyczki Ex.
Zestaw #8 - do cieczy niebezpiecznych ATEXZestaw składa się z: silnik ME II 3, pompa SS 41-L-SL, dwa przyłącza ze stali nierdzewnej do węża 3/4”, wąż uniwersalny chemiczny 3/4” o długości 2 metry, pistolet nalewczy ze stali nierdzewnej / FEP, przewód wyrównujący potencjały, adapter beczkowy PP. Zestaw bez wtyczki Ex.
Zestaw #9 - do całkowitego drenażu łatwopalnych węglowodorów ATEXZestaw składa się z: pompa RE-SS 41-L-MS, silnik ME II 3, dwa przyłącza mosiężne do węża 3/4”, wąż do rozpuszczalników 3/4” o długości 2 metry, pistolet nalewczy mosiężny / PTFE, przewód wyrównujący potencjały, adapter beczkowy PP. Zestaw bez wtyczki Ex.
Zestaw #10 - do całkowitego drenażu cieczy niebezpiecznych ATEXZestaw składa się z: pompa RE-SS 41-L-MS, silnik ME II 3, dwa przyłącza ze stali nierdzewnej do węża 3/4”, wąż uniwersalny chemiczny 3/4” o długości 2 metry, pistolet nalewczy ze stali nierdzewnej / FEP, przewód wyrównujący potencjały, adapter beczkowy PP. Zestaw bez wtyczki Ex.
Zestaw #11 - do cieczy spożywczychZestaw składa się z: pompa SS 41-L-SL, silnik MA II 5, dwa przyłącza ze stali nierdzewnej do węża 1”, wąż specjalny chemiczny 1” o długości 2 metry, pistolet nalewczy ze stali nierdzewnej, adapter beczkowy PP.
Zestaw #12 - do spirytusu ATEXZestaw składa się z: silnik ME II 3, pompa SS 41-L-SL, dwa przyłącza ze stali nierdzewnej do węża 3/4”, wąż specjalny chemiczny 3/4” o długości 2 metry, pistolet nalewczy ze stali nierdzewnej, przewód wyrównujący potencjały, adapter beczkowy PP. Zestaw bez wtyczki Ex.
Zestaw #13 - do lepkich cieczy spożywczychZestaw składa się z: pompa B70V 25.1 MS UJ NBR-L (do cieczy lepkich samopłynnych), silnik trójfazowy 0,55kW IP-54 700 obr/min, przyłącze do węża 1 1/2"

lepkość cieczy do 20 000 mPas (ciecz samopłynna)
wydajnosć maks. 25 l/min
podnoszenie maks. 8 bar

W ofercie mamy także inne pompy beczkowe do cieczy lepkich - 12 l/min, 25 l/min, 50 l/min oraz duże modele - 80 l/min i do 120 l/min.
Zestaw #14 - do szybkiego rozładunku kontenerówZestaw składa się z: pompa B50 PP/HC (polipropylen z wałkiem z Hastelloyu), silnik jednofazowy 0,75kW IP-54 2700 obr/min, przyłącze do węża 1 1/2"

gęstość cieczy do 1,8 kg/dm3
lepkość cieczy do 100 mPas
wydajnosć maks. 200 l/min
podnoszenie maks. 22 m sł. wody
Pompy typoszeregu MP (MP-SS ze stali kwasoodpornej lub MP-PP z polipropylenu) mają możliwość pracy jako zwykłe pompy, a po przesunięciu rączki sterującej - jako skuteczne mieszałki.

W trybie mieszania pompa zanurzona w beczce lub paletopojemniku skutecznie miesza zawartość.

Najczęściej pompy tego typu są stosowane dwuetapowo - najpierw zawartość zbiornika jest mieszana, a potem wypompowywana do dalszego procesu.

Pompy ze stali nierdzewnej (MP-SS) mogą być dostarczone w wykonaniu ATEX i/lub w wykonaniu higienicznym PURE.Przy pompowaniu cieczy drogich lub podlegających specjalnemu nadzorowi (np. spirytus) często stosuje się pompy typoszeregu RE - czyli modele do całkowitego drenażu (resztkowania).

Po pierwsze konstrukcja pompy pozwala na lepsze wybranie produktu z dna zbiornika.
A po drugie - po zakończeniu zwykłego pompowania operator może przełączyć rączkę sterującą, co powoduje zatrzymanie cieczy w rurze pompy. Wyjmując pompę zawartość rury nie wylewa się do prawie pustej beczki, ale jest przenoszona do kolejnego zbiornika.

Pompy ze stali nierdzewnej (RE-SS) mogą być dostarczone w wykonaniu ATEX i/lub w wykonaniu higienicznym PURE.
Dobór długości pompy
Typowe stosowane długości:
kanistry, małe zbiorniki: 500 - 700 mm
beczki 200-litrowe: 1000 mm
paletopojemniki 1000-litrów: 1200mm
Oczywiście, pompa o długości 1200mm obsłuży zarówno paletopojemniki, jak i beczki.

Na życzenie dostępne specjalne, nietypowe długości pompy.
Pompy dolnego rozładunku paletopojemników
Pompy ze stali nierdzewnej lub PVDF
Pompy dolnego rozładunku z cieczy lepkich
Do zastosowań przemysłowych i higienicznych. Także ATEX.

Do pracy stacjonarnej lub przewoźnej.
Rozładunek cieczy bardzo lepkich
Przy rozładunku cieczy bardzo lepkich (np. koncentrat pomidorowy, wazelina) można zastosować ramę z talerzem dociskowym dla zwiększenia wydajności urządzenia, jak również skuteczniejszego opróżnienia beczki.
Proste przepływomierze turbinkowe z tworzyw sztucznych (wykonanie PP lub PVDF) do montażu bezpośrednio za pompą beczkową lub przed pistoletem nalewczym. Nowa generacja - TR3. Zasilane typowymi bateriami 1,5V AAA.


model TR3-PP TR3-PVDF
obudowa i turbina PP PVDF
wał Hastelloy C22 Hastelloy C22
uszczelki PTFE PTFE
zakres pomiarowy 5 - 120 l/min 5 - 120 l/min
lepkość 0,8 - 40 cP 0,8 - 40 cP
ciśnienie maks. 10 bar 10 bar
dokładność nieskalibrowanego ±2% ±2%
dokładność skalibrowanego ±1% ±1%
powtarzalność ±0,5% ±0,5% 
przyłącze 1" lub 1 1/4" 1" lub 1 1/4"
masa 0,22 kg 0,24 kg
ochrona IP 65 IP 65
temperatura -10 do +50°C -10 do +50°C
Zestaw #1 - laboratoryjny (polipropylen)Zestaw składa się z: pompa B2-VARIO PP z silnikiem 230V z regulacją obrotów, dwa przyłącza do węża, dwie obejmy na wąż, wąż z PCV 3/4” o długości 1,5 metra, wieszak na ścianę do przechowywania pompy, pistolet nalewczy PP.
Zestaw #2 - pompa laboratoryjna (stal nierdzewna)Zestaw składa się z: pompa B2-VARIO NIRO (stal nierdzewna) z silnikiem 230V z regulacją obrotów, dwa przyłącza do węża, dwie obejmy na wąż, wąż z PCV 3/4” o długości 1,5 metra, wieszak na ścianę do przechowywania pompy, pistolet nalewczy.
Inne akcesoriaDo pomp beczkowych oferujemy szeroką gamę akcesoriów, dzięki czemu możemy dostarczyć kompletny układ pompujący.

Typowe akcesoria to różnego rodzaju przyłącza do węży, różne węże, pistolety nalewcze, gniazda i wtyczki Ex, przewody uziemiające, wieszaki do przechowywania pomp, adaptery beczkowe, filtry, przepływomierze, itp.
Przepływomierze modułowe
Dostępne są także modułowe przepływomierze do pomp beczkowych, w różnych wykonaniach materiałowych i opcjonalnie z układem odmierzania oraz dodatkowymi akcesoriami.
Układ odmierzający sprawia, iż zwykła pompa staje się prostym dozownikiem. Szczegóły znajdują się w dziale Przepływomierze do cieczy na naszej stronie internetowej.
Systemy dozowania z pompą beczkowąDo pompy beczkowej można podłączyć przepływomierz, ale także kompletny system dawkujący. W takim systemie operator wystukuje na klawiaturze wymaganą wielkość porcji, a pompa po zadozowaniu tej dawki zatrzymuje się, a dodatkowo może być zamknięty zawór na tłoczeniu.
Na zdjęciu pompa rozłożona do mycia. Bardzo proste do mycia ręcznego wszystkie elementy. Krótki czas na demontaż i montaż. Żadnych gwintów w strefie cieczy.

CE 1935/2004, FDA i A-3 - wszystkie najostrzejsze wymagania higieniczne spełnione.

Typowe zastosowania to nadzienia, kremy, lecytyna, koncentraty, itp.

Zapraszamy do testu pompy w Państwa firmie!

Szczegóły znajdują się w dziale Higieniczne pompy beczkowe na naszej stronie internetowej.

Pompy w wykonaniu higienicznym EC 1935/2004 dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i farmaceutycznego.
Do cieczy o małej, średniej i dużej lepkości.
Oznaczenia pomp Lutz
Wszystkie oryginalne pompy beczkowe Lutz mają oznaczenie typu i numer fabryczny wygrawerowane na korpusie pompy, tuż przy króćcu wylotowym.