Urządzenia do materiałów sypkich
Urządzenia do materiałów sypkichCzołowy światowy producent urządzeń do materiałów sypkich - amerykańska firma FLEXICON ma w swojej ofercie szereg urządzeń wspomagających rozładunek, obsługę i załadunek materiałów sypkich:

- elastyczne przenośniki spiralne,

- stacje rozładunku big bagów,

- stacje rozładunku małych worków,

- stacje załadunku big bagów,

- wywrotnice beczek z materiałami sypkimi.


Tu nie ma standardowych rozwiązań - wszystkie urządzenia są „krojone na miarę” pod konkretne wymagania użytkownika.


Wkrótce Flexicon zaoferuje także na rynku polskim transport pneumatyczny.
Flexicon - schemat
Flexicon ma szereg rozwiązań do najróżniejszych proszków. Warto korzystać z tego doświadczenia!


Flexicon znany jest ze swoich przenośników elastycznych oraz stacji big bagów. Ma jednak w swojej ofercie wiele innych urządzeń wspomagających obsługę materiałów sypkich w fabrykach.
Flexicon - proszki

Flexicon - elastyczne przenośniki spiralne

Flexicon - elastyczne przenośniki spiralneCukier, sól, zioła, kreda, biel tytanowa i tysiące innych proszków daje się skutecznie transportować bez naruszenia ich struktury i bez rozseparowania mieszanek.


Przenośniki dostępne są w wykonaniach przemysłowych lub spożywczych. Podstawowy wariant „minimum” to lej zasypowy (często z czujnikiem poziomu), adapter wejściowy, przenośnik ze spiralą bezrdzeniową, napęd z reduktorem obrotów (przenośniki są wolnoobrotowe) oraz adapter wyjściowy.


Dobór przenośnika to nie tylko jego wydajność i długość, ale przede wszystkim dobranie optymalnej spirali (kształt przekroju, odległość między zwojami, luz w rurze, itp.), dzięki czemu przenośnik będzie transportował efektywnie i miał długą żywotność.


Dla najtrudniejszych i lepiących się proszków dostępne są unikalne w skali światowej przenośniki Bev-Con.


Przenośniki poziomie często wyposażane są w dwa lub więcej wyjścia co umożliwia załadunek do różnych zbiorników docelowych jednym podajnikiem.


Typowe wydajności to od 100 kg/h do 10 000 kg/h, a standardowe długości od 3 do 12 metrów, a także dłuższe. Przy bardzo długich odcinkach przenośniki Flexicon można łączyć szeregowo.
Flexicon - przenośniki
Lej zasypowy wyposażony jest w otwór rewizyjny, co ułatwia opróżnienie i mycie.
Strome ściany ułatwiają wysypywanie się produktu.
Flexicon - przenośniki
W leju montowane są różne akcesoria, jak np. wibratory czy mieszadła, dla efektywnego opróżniania leja.

Flexicon - przenośniki mobilne

Flexicon - przenośniki mobilneNa życzenie przenośniki dostępne są w wersjach przewoźnych i/lub składalnych.
Flexicon 3D
Wszystkie rozwiązania transportu materiałów sypkich od jednego dostawcy - Flexicon.

Flexicon - stacje rozładunku big bagów

Flexicon - stacje rozładunku big bagówStacje rozładunkowe mogą być wyposażone we własną wciągarkę (BFC), być obsługiwane wózkiem widłowym (BFF) lub wykorzystać istniejącą wciągarkę użytkownika (BFH).


W zależności od rozmiaru rękawa dolnego worka połączenie worka ze stacją jest realizowane poprzez zawór irysowy lub system Tele-Tube i Spout-Lock. Dostępne także wersje z nożami rozcinającymi spód worka.


Stacje rozładunkowe Flexicon sprawdzają się przy trudnych proszkach dzięki różnym akcesoriom wspomagającym wysyp - łapy masujące, wibratory, napowietrzacze, mieszadła, itp.


Na życzenie stacja może stać na celach ważących do dozowania metodą ubytku ciężarku. Jeżeli zbiornik docelowy jest ważony można wykorzystać precyzyjną metodę przyrostu ciężaru.


Szczegóły znajdują się w dziale Stacje rozładunku big bagów na naszej stronie internetowej.

Flexicon - rozładunek beczek z materiałów sypkich

Flexicon - rozładunek beczek z materiałów sypkichFlexicon opracował technologię rozładunku beczek z proszków - w tym także niebezpiecznych.


Urządzenie może być w wykonaniu przemysłowym lub spożywczym. Napęd wywrotnicy jest realizowany ręczną przekładnią z kołem lub elektrycznie.


Urządzenia mogą być dostosowywane do różnych rozmiarów i kształtów beczek, nietypowych mocowań i otworów.


Oczywiście stacja rozładunku beczek współpracuje z przenośnikami Flexicon, dzięki czemu rozładowany proszek może trafić od razu do wymaganego punktu procesu technologicznego.

Flexicon - stacja załadunku big bagów

Flexicon - stacja załadunku big bagówCoraz częściej odbiorcy materiałów sypkich proszą o dostawę w workach big bag (bulk bag). Dlatego też Flexicon opracował i wdrożył do produkcji kilka różnych rozwiązań napełniania worków big bag.


Kluczowym pytaniem jest zawsze oczekiwana wydajność systemu. W zależności od tej wielkości oferuje się pojedyncze stacje lub na rolkach jezdnych.


Flexicon efektywnie napełnia worki o różnych rozmiarach, także wyposażone we wkładki foliowe. Worek jest najpierw nadmuchiwany do pełnego kształtu, a w trakcie nasypywania układy wibracyjne ugniatają jego zawartość.

Flexicon - rozładunek małych worków

Flexicon - rozładunek małych worków
Flexicon - rozładunek małych worków (2)
Flexicon oferuje stacje rozładunku małych worków - od wersji bardzo prostych po rozbudowane z układami odpylania i zgniatania pustych worków. Stacje te mogą pracować z dowolnym systemem transportu - przenośnikami spiralnymi lub innymi, w tym z transportem pneumatycznym.

Flexicon - transport pneumatyczny materiałów sypkich

Flexicon - transport pneumatyczny materiałów sypkichJuż wkrótce dostępne będą także w Polsce systemy transportu pneumatycznego Flexicon.
Poniżej film pokazujący różne rozwiązania oferowane przez Flexicon w zakresie urządzeń do materiałów sypkich.

Download